h7-osram

Wymiana żarówki

Wymiana żarówki w samochodzie wbrew pozorom nie do końca jest tak prosta jak się wydaje. Nieumiejętna wymiana żarówki samochodowej może spowodować uszkodzenie reflektora bądź obniżyć żywotność żarówki. Zapewne każdy kiedyś zastanawiał się czemu tak szybko przepalają się żarówki. Przepalające się żarówki są właśnie wynikiem nieprawidłowej wymiany.

Często przepalające się żarówki

Zdarzają się sytuacje, że nowe żarówki przepalają się po bardzo krótkim okresie czasu. Jest to najprawdopdobnie spowodowane błędnym montażem żarówki. Należy pamiętać, że nie można dotykać palcami szkła żarówki, ponieważ poprzez dotyk pozostawiamy na szkle warstwę tłuszczu z palców, która mimo że nie widoczna, może doprowadzić do nadmiernego nagrzewania się żarówki w czasie jazdy i w konsekwencji doprowadzić do jej przepalenia.

Nowsze modele aut są tak skonstruowane, że sama wymiana żarówki pozycyjnej czy mijania jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Dla przykładu podam tutaj nowe modele citroena, renault czy mercedesa, w większości których należy ściągać błotnik bądź co gorsza trzeba wykręcać cały reflektor w celu wymiany żarówki. Zapewne niektórym może wydać się to głupie, ale w taki właśnie sposób koncerny samochodowe ‚zachęcają’ swoich klientów do częstszego odwiedzania autoryzowanego serwisu. W niektórych modelach samochodów należy dostawać się do żarówek poprzez nadkole, tzn ściągnąć osłonę plastikową z błotnika i wtedy wymienić przepalone żarówki. W niektórych samochodach trzeba ściągać zderzaki czy rozbierać elementy silnika jak np. w Volkswagenie Passacie B5 i B6.

Jak wymienić żarówki w VW Passat B5 oraz B6?

To zagadnienie jest chyba najczęściej wyszukiwane w internecie. Faktycznie wymiana żarówki w Passacie B5 i B6 jest dość kłopotliwa dla wielu użytkowników. Głównym problemem jest trudna dostępność do żarówek ze względu na małą ilość miejsca pod maską naszego samochodu. W takim razie nasuwa się pytanie jak wymienić żarówki w Passacie? Odpowiedź jest prosta, jednak realizacja trudniejsza. Aby dostać się do żarówek w Passacie należy z jednej strony wyciągnąć osłonę filtra powietrza a z drugiej strony należy wyciągnąć zbiorniczek z płynem od wspomagania kierownicy. Następnie należy ściągnąć osłonę żarówki i wyciągnąć samą żarówkę. Należy przy tym pamiętać aby wszystkie czynności wykonywać ostrożnie tak aby nie uszkodzić żadnego z plastikowych elementów, które są dość trudno dostępne i drogie. W wersjach wyposażonych w światła xenon sprawa może wyglądać nieco trudniej ale powyższa instrukcja powinna być pomocna.

Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:

  • wymiana żarówki passat b6
  • wymiana zarowki passat b5
  • passat b6 wymiana żarówki
  • jak wymienić żarówkę w passacie b6
  • wymiana żarówki vw passat b6
  • wymiana żarówki postojowej passat b6
  • wymiana żarówek passat b5
  • jak wymienić żarówkę w passacie b5
  • jak wymienic zarowke passat b6
  • wymiana żarówek passat b6

Dodaj komentarz